Ověření zpracovatelé autovraků provozující legální ekologickou likvidaci v ČR.
Slide 1

Ověření zpracovatelé

autovraků pro Česko

přímí zpracovatelé

100% eko likvidace

odtah vozidla zdarma

platíme za autovraky

podkladová mapa značka v mapě Ostrava oblast Moravskoslezského kraje oblast Moravskoslezského kraje značka v mapě Brno oblast Jihomoravského kraje oblast Jihomoravského kraje hranice krajů
Slide 2 Slide 2
Slide 3 Slide 3

Jak snadno a rychle ověřit legálnost firmy?

Ptáte se jak rychle a snadno si můžete ověřit legálnost firmy nabízející službu ekologické likvidace autovraků? Velice snadno. Pomocí internetu a to ještě před oslovením konkrétní firmy.

Novinka - naše bezplatná služba ověření dodavatele

Dodavatele ekologické likvidace ověříme za Vás! Tuto službu nabízíme zdarma. 

Ověřit si sběrnu autovraků zde.

 

Zapsání v rejstříku živnostenského podnikání

Snad nejdůležitější je, aby firma byla zapsána v rejstříku živnostenského podnikání (RŽP). Tuto skutečnost si lze ověřit na stránce www.rzp.cz, kde lze vyhledávat dle údajů firmy (název, IČO, adresa, apod.)

Souhlas k nakládání s vybranými odpady

Souhlas k nakládání s odpady, včetně výpisu všech povolených odpadů si lze snadno ověřit na stránce Informačního systému odpadového hospodářství Ministerstva životního prostředí, na adrese isoh.mzp.cz, kde lze příslušnou firmu (provozovnu) dohledat dle IČO, IČZ, případně dalších údajů.

Oprávnění ke sběru / zpracování autovraků (MA ISOH)

Přehled zařízení oprávněných ke sběru / zpracování autovraků je uveden na stránce: https://isoh.mzp.cz/registrZarizeni/Main/Vyhledat. Na těchto stránkách si také lze ověřit, zda na příslušný vybraný autovrak bylo vystaveno „Potvrzení o převzetí autovraku do zařízení ke sběru autovraků“.

Nelze-li příslušného potenciálního dodavatele služby ekologické likvidace autovraků vyhledat ve výše uvedených informačních systémech, lze mít důvodně za to, že se může jednat o nelegální firmu. Tuto firmu Vám jako dodavatele služby ekologické likvidace rozhodně nedoporučujeme.


Upozornění - hrozí pokuta!

Upozorňujeme, že pokuta až do výše 20 000 Kč hrozí také tomu, kdo autovrak předá do zařízení, které k převzetí autovraku nemá příslušné oprávnění ve smyslu zákona o odpadech (nelegální zařízení). Výše pokuty za tento přestupek fyzické osoby je stanovena v § 69 zákona č. 185/2001 Sb., v platném znění (leden 2019). 


Ve většině uvedených případů v přehledu: Legální vs. nelegální eko likvidace se sice může jednat o legální zařízení, ale je potřeba věnovat pozornost prezentaci firmy na internetu, zejména kontaktních údajů, výkupních cen, či historii firmy. Tyto údaje můžou často napovědět o obchodních praktikách a komunikaci firmy se zákazníky, která vždy nemusí odpovídat očekávání zákazníků.